Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hellsing: Dostát povinnosti

18. 2. 2009

Doktorovi…

 

Dostát povinnosti

 

Ever felt away with me
Just once that all I need
Entwined in finding you one day

Ever felt away without me
My love, it lies so deep
Ever dream of me

 

Ne, úplně přesně tomu textu nerozuměla, minimálně by potřebovala chvilku času na to si ho přeložit, ale o to teď nešlo… Šlo o tu hudbu. O tu vášnivou hudbu a tu poslední větu. Ever dream of me. Každý sen. Každý můj sen.

 

Tiše vydechla a složila hlavu do dlaní. Někdy je to opravdu vyčerpávající mít na bedrech takovou zodpovědnost. Kvůli které je navíc váš osobní život zcela v háji. A když se říká osobní, myslí se tím i ten – sexuální. Jak jinak.

Ale lady Integra byla silná žena. A v životě si toho už odepřela mnohem víc, než jen obyčejný sex. Obyčejný. Ehm. Vlastně. Nikdy si ho nedopřála. Nemohla. Kvůli Němu, samozřejmě. Panenská krev je nejmocnější. A když už ve službách máte upíra, je téměř vaší povinností mít taky nějakou tu neposkvrněnou pannu. A protože to je rodinný služebník, opravdu rodinný… Ne, nemohla to nechat jen tak na někom.

Sloužil jí. Chránil ji. Bylo to přímo její povinností…

Byla s tím smířená. Více méně.

 

No love left in me
No eyes to see the heaven beside me
My time is yet to come
So I´ll be forever yours

 

Jen občas. V noci, když nemohla spát, toužila… Ne, po milování, ale obyčejném objetí. Toužila aby přišel, jako dřív a sevřel ji v náručí. Jen to a nic víc… Aby ji držel, jako když byla malá a ona se měla o koho opřít. Někdy měla sto chutí jej o to požádat. Na chvíli se vzdát té své hrdosti. Koneckonců – bylo něco, co by o ní nevěděl, nějaký důvod, proč mít pořád nasazenou tu masku? Ne, nejspíš ne.

Ale přesto věděla, proč to nemůže udělat.

Každým rokem si to uvědomovala pořád víc a víc.

Každým rokem, kdy jí přišlo oznámení o svatbě, křtinách, rozvodu. Každým rokem, kdy potkávala zamilované párečky, jak se líbají.

Každým dnem, kdy se jí On podíval do očí a hebkým hlasem pronesl „ano, mistře“.

Nemohla to udělat, protože by potom zradila všechno, zač její rod bojoval. Protože si čím dál víc uvědomovala, že dávno netouží jen po jeho objetí…

A to nemohla. Nemohla. Povinnosti se dostát musí.

Jen k ránu, kdy se budívala zpocená a trpně zalézala pod sprchu, aby ji potom na sebe pustila úplně ledovou – tehdy tu povinnost proklínala.

 

Ach, Alucarde. Proč zrovna ty…?

 Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Paráda.

(Karin, 21. 7. 2017 15:54)

Zajímavá povídka.

...

(Keiro, 19. 6. 2009 21:48)

Smutná povídka, ale život je smutný. Člověk může milovat sebevíc, toužit po čemkoliv a stejně to nemůže mít, nemůže lásku nutit. V Integřině případě nesmí zradit svůj rod.
Není to dobrá povídka pro lidi v depce, ještě že v ní momentálně nejsem. XD
Bylo to moc hezké, i když tak kraťoučké. A jak už bylo řečeno Nex... Hellsing - jméno, které zavazuje, ať už s tím dotyčný souhlasí či ne...
Pa

Hellsing

(Nex, 31. 5. 2009 13:40)

jméno, které zavazuje. Tohle je přesně ten případ, jak jsme se o tom nedávno bavily - chycení v neřešitelné situaci jen proto, že nechceš zradit tu část tebe, ke které se vážou další lidé, respektive jejich jméno. Tady je to rod, ale známe víme, může to být kdokoli...

Zcela nesnáším, když kvůli někomu jinému nesmím zradit sama sebe. :D T-T

To byla...

(Kagome/Kurama, 10. 4. 2009 0:36)

...hodně zajímavá povídka, líbila se mi...K zamyšlení, plná pocitů. Jedním slovem- paráda!

Touží každý...

(Fussi-chan, 3. 3. 2009 16:00)

...a možná, že to je na životě to nejhezčí. Snít. Postavit si ze svých snů křídla a konečně létat... ehm, moc fantazíruju. ^^ Tahle povídka se mi strašně líbila, moc a moc a moc. Děkuji za ni ^^

Pozdě ale jsem

(Kat, 20. 2. 2009 22:08)

tu. Tohle anime mám strašně ráda. nevím proč, ale myslím, že je ot kvůli postavám a hlavně kvůli Alucardovi. kdo by si ho neoblibil, že. Pak mám ráda komorníka a zbytek.
Libila se mi ta drobná úvaha... snít můj sen.. kdo je nemá. Každý a tak sněte

^_^

(Sax, 19. 2. 2009 20:23)

Ahojky... to bylo hezké... chudák Integra... :D
Jinak, Beo, jak bych na tebe mohla zapomenout? Ani na tebe, ani na ostatní, zůstanete vryty do mé paměti, dokud na mě skleróza nezaútočí... (no, abych to nezakřikla, může stát za rohem... O.o)
^_____^